O Restauracji

Gościniec u Kalicha to miejsce rodzinne, stworzone z pasji do gotowania i biesiady. Od lat tworzymy je wspólnie z naszymi Gośćmi w samym sercu Mazur, nad malowniczym jeziorem Mamry.

W prostych i kolorowych wnętrzach nawiązujących stylem do mazurskiego krajobrazu – znajdziecie Państwo atmosferę niedzielnych obiadów u Mamy. Każdy, kto przekracza progi naszego Gościńca staje się Gościem w naszym domu. Domu, który pachnie ciepłym ciastem drożdżowym, kompotem truskawkowym oraz polnymi kwiatami.

Niepowtarzalny klimat tego miejsca doceniają mieszkańcy Węgorzewa oraz okolicznych miejscowości. Wspólnie przeżywamy uroczystości i celebrujemy niezapomniane chwile. Gościniec to miejsce znane z wystawnych wesel i niezapomnianych spotkań rodzinnych, w którym mieszkańcy Mazur oraz turyści poznają smak tradycyjnej polskiej kuchni. Upojny widok, muzyka i wspólne tańce to wizytówka Gościńca u Kalicha.

Na co dzień nasza Restauracja serwuje proste, tradycyjne dania kuchni polskiej i lokalnej oparte na produktach ekologicznych, w które w 90% zaopatrujemy się u okolicznych rolników i przedsiębiorców. Stawiamy na produkty świeże i sezonowe. Świeża ryba trafia do nas prosto z pobliskiego jeziora, a zioła i przyprawy zrywamy wprost z ogródka Babci Basi. Niezapomniany smak jajecznicy, rosołu, aromatycznego żurku w chlebie, ale przede wszystkim świeżego grillowanego okonia sprawią, że będąc na Mazurach zawsze do Nas zajrzysz. Kartacze, kołacze czy nasze pierogi z jagodami pojadą z Wami w dalszą podróż. Nie mamy szefa kuchni! Mamy cudowne kucharki, które znają tajemnice regionalnej kuchni i smaki Mazur przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Gościniec u Kalicha – to zawsze świeży, pachnący mazurski chleb, pyszne ryby, jaja, sery, wędliny, miody oraz ciasta wyrabiane domowym sposobem.
Poczuj smak Mazur i bądź naszym Gościem!

Zapraszamy Ela, Mirek i Bartosz Kalichowie.

W naszej restauracji dostępny jest bezprzewodowy dostęp do internetu Wi-Fi.
Akceptujemy płatności kartami płatniczymi.